drewno

Akacja

Akacja jest drzewem nie przekraczającym 35% wilgotności, co za tym idzie zaraz po ścięciu nadaje się do spalania, a jednocześnie szybszego osuszenia. W przeciągu dwóch lat struktura drewna akacjowego pozwala na osiągnięcie nawet do 7% jej wilgotności. Posiada wysoki stopień energetycznej wartości spalanego drewna.

Brzoza

Drewno brzozy bardzo często jest wykorzystywane do palenia w kominkach, nie tylko przez swoją dość wysoką wartość opałową, ale również ze względu na walory estetyczne. Dodatkowo kora brzozy świetnie nadaje się na podpałkę.

Buk

Wysoka kaloryczność, wartościwość opałowa oraz stosunkowo łatwy dostęp do drewna bukowego sprawiają, że jest ono prawdopodobnie najcześciej wykorzystywanym drewnem do palenia w kominkach i piecach.

Grab

Grab jako materiał opałowy jest najlepszym wśród drzew liściastych . Jego skala wartości energetycznej w stosunku do innych gatunków liściastych wynosi 10pkt.

Sosna

Drewno iglaste raczej nie nadaje się do palenia w kominkach. Ze względu na dużą zawartość żywicy spala się szybko a przy tym obficie iskrzy. Może służyć do rozpalania lub palenia w piecach
( dokładając drewno liściaste )

Mieszane

Jest to wysokokaloryczna mieszanka brzozy, sosny oraz akacji,buku lub grabu. Daje nam to możliwość szybkiego osiągnięcia energii cieplnej oraz dłuższegu czasu jej utrzymania.

 
Holzmar © 2011. All Rights Reserved. Powered by Firma ROMICOMP.